Programa DCMF

EXILI EN COS I ÀNIMA

DeltaChamber Music Festival 2018 del 03 al 05.08.2018

Divendres 03.08.2018, Programa 1 – Museu de les Terres de l’Ebre Amposta 21h

W. Lutoslawsky, Preludis de dansa – 12′
Allegro molto
Andantino
Allegro giocoso
Andante
Allegro molto
Violí, Viola, Violoncel, Contrabaix i quintet de vent

B. Martinu, Nonet Nr. 2 H374 – 18’
Allegro
Andante
Allegretto
Violí, Viola, Violoncel, Contrabaix i quintet de vent

———————————

L. van Beethoven, Quintet per a piano i vents en Mi bemoll Major Op. 16 – 25’
Grave-Allegro ma non troppo
Andante
Rondo
Piano, Oboè, Clarinet, Fagot i Trompa


Dissabte 04.08.2018 – PROGRAMA 2 – Amposta, Museu de les Terres de l’Ebre, 21.00h

J.Haydn, Divertimento per a octet de vent en Fa Major Hob. II.F7 – 15′
Allegro
Poco adagio con variazione
Menuetto – Trio 1 – Trio 2
Allegro non tanto
Oboè, Clarinet, Fagot i Trompa

B. Bartok, Contrasts Sz. 111 per violí, clarinet i piano –18’
Verbunkos
Pihenö
Sebes

———————————

R. Wagner, Idili de Siegfried per a 13 músics – 23′
Flauta, Oboè, Clalrinet, Fagot, Trompa, Violí, Viola, Violoncel i Contrabaix


Diumenge 05.08.2018 – PROGRAMA 2 – Amposta, Museu de les Terres de l’Ebre, 21.00h

C. Saint Saens, Caprice on Danish and Russian Airs op.79 – 11’
Flauta, Oboè, Clarinet i Piano

Dvorak, Serenata per a vents en Re-menor op. 44 – 25′
Moderato, quasi marcia
Minuetto
Andante con moto
Finale. Allegro molto
Oboè, Clarinet, Fagot, Trompa, Violoncel i Contrabaix

 

DeltaChamber Soloists

Violí: Sebastian Böhren (Stradivari Quartet)
Viola: Lander Echevarría (London Symphony Orchestra)
Violoncel: Jan Ickert (Professor Escola Superior Frankfurt)
Contrabaix: Frano Kakarigi (Orquestra de Granada)
Piano: Yukako Morikawa (Professora Escola Superior Hanns Eisler Berlin)
Oboè: Juan Pechuan (Solo-Oboè Deutsche Oper Berlin)
Clarinet: Laura Ruiz Ferreres (Catedràtica Escola Superior Frankfurt, Solo-Clarinetista Komische Oper Berlin)
Clarinet: Pau Rodríguez Ruiz (Professor Fundació Barenboim-Said Ramallah)
Fagot: Matthis Stier (Solo-Fagot WDR Orquestra Colònia)
Trompa: Carles Chordà (Liceu Orquestra Barcelona)

Confluentes Ensemble – Grup Resident

Flauta: Patricia Ruiz Asperilla
Oboè: Lourdes Higes Márquez
Clarinet: Miguel Dopazo Recaman
Fagot: Jacopo Cristiani
Trompa: Héctor Salgueiro García

Young Talents

Violí: Sara Balsach
Trompa: Marc García

  1. Obertura sobre temes hebreus op. 34 per a quartet de corda, clarinet i piano Sergei Prokofiev 10:53
  2. Trio per a violí, clarinet i piano - Freylakh Paul Schoenfield 4:33
  3. Trio per a violí, clarinet i piano - March Paul Schoenfield 4:33
  4. Trio per a violí, clarinet i piano - Nigun Paul Shoendield 4:13
  5. Trio per a violí, clarinet i piano - Kozatzke Paul Shoendield 5:32
  6. Invocation et danse Khmeres - Per a arpa, flauta i clarinet Henri Tomasi 3:46
  7. Invocation et danse Delphiques - Per a arpa, flauta i clarinet Henri Tomasi 4:45
  8. Invocation et danse Incas - Per a arpa, flauta i clarinet Henri Tomasi 5:28
  9. Introducció i Allegro - Per a quartet de corda, arpa, flauta i clarinet Maurice Ravel 11:22
  10. Rêverie Orientale - Per a quartet de corda i clarinet Alexander Glazunov 7:45
  11. Siciliano - Per a flauta, clarinet i viola F. Devienne 4:41
  12. Danse Sacrée - Per a quartet de corda i arpa Claude Debussy 4:12
  13. Danse profane - Per a quartet de corda i arpa Claude Debussy 5:24
  14. Tarantella op.6 - Per a flauta, clarinet i piano Camille Saint-Saëns 7:57
  15. Chamber music No.1 - Allegro moderato - Per a clarinet, violí, viola, violoncel, arpa i piano Bohuslav Martinu 7:02
  16. Chamber music No.1 - Andante moderato - Per a clarinet, violí, viola, violoncel, arpa i piano Bohuslav Martinu 6:01
  17. Chamber music No.1 - Poco Allegro - Per a clarinet, violí, viola, violoncel, arpa i piano Bohuslav Martinu 7:01