Programa DCMF

EXILI EN COS I ÀNIMA

DeltaChamber Music Festival 2018 del 03 al 05.08.2018

(Programa retransmès a través de la European Broadcasting Union)


Divendres 03.08.2018, Programa 1 – Museu de les Terres de l’Ebre Amposta 21h

W. Lutoslawsky, Preludis de dansa
Allegro molto
Andantino
Allegro giocoso
Andante
Allegro molto

B. Martinu, Nonet n. 2 H374
Poco Allegro
Andante
Allegretto

———————————

L. van Beethoven, Quintet per a piano i vents en Mi bemoll Op. 16
Grave – Allegro ma non troppo
Andante cantabile
Rondo – Allegro ma non troppo


Dissabte 04.08.2018 – PROGRAMA 2 – Amposta, Museu de les Terres de l’Ebre, 21.00h

J.Haydn, Divertiment per a octet de vent en Fa, Hob. II.F7
Allegro moderato
Andante con variazioni
Menuetto – Allegretto
Finale – Allegro

B. Bartok, Contrasts per a violí, clarinet i piano, Sz. 111
Verbunkos
Pihenö
Sebes

———————————

R. Wagner, Idili de Siegfried per a 13 músics


Diumenge 05.08.2018 – PROGRAMA 3 – Amposta, Museu de les Terres de l’Ebre, 12.00h

C. Saint Saens, Caprici amb aires danesos i russos, op.79

Dvorak, Serenata per a vents en re menor, op. 44
Moderato, quasi marcia
Minuetto
Andante con moto
Finale. Allegro molto

Descarrega el programa de mà

DeltaChamber Soloists

Violí: Sebastian Böhren (Stradivari Quartet)
Viola: Lander Echevarría (London Symphony Orchestra)
Violoncel: Jan Ickert (Professor Escola Superior Frankfurt)
Contrabaix: Frano Kakarigi (Orquestra de Granada)
Piano: Yukako Morikawa (Professora Escola Superior Hanns Eisler Berlin)
Oboè: Juan Pechuan (Solo-Oboè Deutsche Oper Berlin)
Clarinet: Laura Ruiz Ferreres (Catedràtica Escola Superior Frankfurt, Solo-Clarinetista Komische Oper Berlin)
Clarinet: Pau Rodríguez Ruiz (Professor Fundació Barenboim-Said Ramallah)
Fagot: Matthis Stier (Solo-Fagot WDR Orquestra Colònia)
Trompa: Carles Chordà (Liceu Orquestra Barcelona)

Confluentes Ensemble – Grup Resident

Flauta: Patricia Ruiz Asperilla
Oboè: Lourdes Higes Márquez
Clarinet: Miguel Dopazo Recaman
Fagot: Jacopo Cristiani
Trompa: Héctor Salgueiro García

Young Talents

Violí: Paula Aguiló
Trompa: Marc García

  1. 01 Giovani Bottesini - Duet per a clarinet i contrabaix - Allegro - Adagio - Andante 5:47
  2. 02 Giovani Bottesini - Duet per a clarinet i contrabaix - Allegro 4:28
  3. 03 Vivaldi - Concert per a flauta, oboè, violí, fagot i baix continu, RV 107 - Allegro 2:24
  4. 04 Vivaldi - Concert per a flauta, oboè, violí, fagot i baix continu, RV 107 - Largo 4:31
  5. 05 Vivaldi - Concert per a flauta, oboè, violí, fagot i baix continu, RV 107 - Allegro 3:04
  6. 06 Marko Tajcevic - 7 Balkan Dances per a Clarinet, Violoncel i piano - I 1:45
  7. 07 Marko Tajcevic - 7 Balkan Dances per a Clarinet, Violoncel i piano - II 1:37
  8. 08 Marko Tajcevic - 7 Balkan Dances per a Clarinet, Violoncel i piano - III 0:59
  9. 09 Marko Tajcevic - 7 Balkan Dances per a Clarinet, Violoncel i piano - IV 2:37
  10. 10 Marko Tajcevic - 7 Balkan Dances per a Clarinet, Violoncel i piano - V 1:16
  11. 11 Marko Tajcevic - 7 Balkan Dances per a Clarinet, Violoncel i piano - VI 0:47
  12. 12 Marko Tajcevic - 7 Balkan Dances per a Clarinet, Violoncel i piano - VII 1:41